Azure Backup Artık Azure Storage Firewalls ve Sanal Ağlarla Korunan Depolama Hesaplarını Da Destekliyor

Ağ kısıtlamalı depolama hesapları için Azure IaaS VM yedekleme desteğini duyuruldu. Azure Storage Firewalls ve Sanal Ağlar ile yalnızca seçilen sanal ağlardan ve alt ağlardan trafiğe izin verebilirsiniz. Bununla, depolama hesaplarındaki yönetilmeyen diskleriniz için güvenli bir ağ sınırı oluşturabilirsiniz. IP adres aralıklarını temel alan ağ kurallarını kullanarak şirket içi ağlara ve diğer güvenilir internet trafiğine de erişim sağlayabilirsiniz. Bu duyuru ile, kullanıcının planlanmış ve geçici IaaS VM yedeklemeleri ve bu VNET yapılandırılmış depolama hesapları için geri yüklemeleri gerçekleştirmesi ve sürdürmesi için bir yetenek sağlanmaktadır.

Depolama hesabınız için güvenlik duvarı ve sanal ağ ayarlarını yapılandırdıktan sonra, Azure Backup hizmetinin ağ kısıtlı depolama hesabına erişmesini sağlamak için bir istisna olarak Güvenilir Microsoft hizmetlerinin bu depolama hesabına erişmesine izin veri seçin.

Bu özellik, yalnızca onaylanmış Azure VNET’lerden veya belirtilen genel IP aralıklarından gelen isteklerin daha güvenli olmasını ve böylece bir kuruluşun uyumluluk gereksinimlerini karşılamasını sağlayan belirli bir depolama hesabına izin verilmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.