Azure AI Galeri

Azure AI Gallery, Cortana Intelligence Suite ile oluşturulmuş çözümleri keşfetmek ve paylaşmak için topluluk temelli bir sitedir. Galeri, kendi analitik çözümlerinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz çeşitli kaynaklara sahiptir.

  • Denemeler – Galeri, Azure Machine Learning Studio’da geliştirilen çok çeşitli deneyler içermektedir. Bunlar, belirli bir makine öğrenme tekniğini gösteren hızlı konsept kanıt deneylerinden kompleks makine öğrenme problemleri için tamamen geliştirilmiş çözümlere kadar uzanmaktadır.
  • Jupyter Notebook – Jupyter Notebook’lar kod, veri görselleştirme ve dokümantasyonu tek bir interaktif tuval içine ekler. Galeri’deki notebooklar, gelişmiş makine öğrenme teknikleri ve çözümleri hakkında öğretici ve detaylı açıklamalar sağlar.
  • Çözümler – Önceden yapılandırılmış çözümler, referans mimarileri ve tasarım modellerinden Cortana Intelligence Solutions’ı hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Verilen talimatlar veya özellikli bir ortakla bunları kendi haline getirebilirsiniz.
  • Öğreticiler – Makine öğrenme teknolojileri ve kavramları hakkında size yol gösterecek veya çeşitli makine öğrenme problemlerini çözmek için gelişmiş yöntemleri tanımlamak için bir dizi eğitim bulunmaktadır.

Bu temel Galeri kaynakları mantıksal olarak birkaç farklı şekilde gruplanabilir:

  • Koleksiyonlar (Collections) – Bir koleksiyon, belirli bir çözüm veya konsepte hitap eden deneyleri, API’ları ve diğer Galeri öğelerini gruplandırmanıza olanak tanır.
  • Industries – Galeri’nin Industries bölümü, perakende, imalat, bankacılık ve sağlık gibi endüstrilere özgü çeşitli kaynakları bir araya getirir.
  • Yarışmalar, Cortana Intelligence Suite’i kullanarak karmaşık sorunları çözmek için veri bilimcileri topluluğu ile rekabet edebilmek için heyecan verici bir fırsat sunmaktadır.

Herkes, Galeri’deki Microsoft ve gelişmiş analitik topluluğundan katkıda bulunan çeşitli kaynak türlerine göz atabilir ve bunları arayabilir. Bunları daha fazla bilgi edinmek ve kendi veri analiz problemlerini çözmeye başlamak için kullanabilirsiniz. Denemeler ve Jupyter notebooklarını kendi Machine Learning Studio çalışma alanınıza da indirebilirsiniz.

Son zamanlarda yayınlanan ve popüler kaynakları Galeri’de kolayca bulabilirsiniz veya ad, etiketler, algoritmalar ve diğer özniteliklerle arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.