AzCopy Kullanarak Verilerinizi AWS S3’ten Azure Storage’a Taşıma

AzCopy v10 artık Amazon Web Services (AWS) S3’ü veri kaynağı olarak destekliyor. Artık AzCopy kullanarak bir AWS S3 grubunun tamamını veya hatta birden fazlasını Azure Blob Storage’a kopyalayabilirsiniz. Yeni Blob API’si sayesinde AzCopy’nin en son sürümünde bir ölçeklendirme tekniği kullanılmıştır. Azure Storage için yeni nesil veri aktarım yardımcı programı olan AzCopy v10, yerleşik esneklikle daha büyük ölçekte veri hareketi sağlamak için sıfırdan yeniden tasarlandı. AzCopy v10, verileri hem yerel dosya sisteminden Azure Depolama’ya hem de Azure Depolama hesapları arasında verimli bir şekilde kopyalamayı desteklemektedir.

AzCopy, kopyalama işlerini birden fazla Azure Depolama sunucusuna ölçekleyerek AWS S3’teki verileri yüksek verimle kopyalar. AzCopy, verileri doğrudan verilen bir URL’den kopyalayan URL’den yeni Azure Depolama REST API işlemi Put Block’u kullanır. URL’den Put Block özelliğini kullanan AzCopy v10, verileri önce AzCopy’nin çalıştığı istemci makineye kopyalamaksızın verileri AWS S3 grubundan Azure Depolama hesabına taşır. Bu yöntem sayesinde, ortadaki istemci artık kullanmanız gerekmemektedir.

Bir S3 bucket’ı bir Blob container’a kopyalamak için aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz:

azcopy cp "https://s3.amazonaws.com/mybucket/" "https://mystorageaccount.blob.core.windows.net/mycontainer<SAS>" --recursive

Bir Azure Depolama hesabıyla aynı bölgedeki bir AWS S3 grubundan kopyalama işlemlerini test ederken, 50 Gb / sn oranlarına ulaşılmıştır. Bu performans düzeyi, AWS’den büyük miktarda veri taşımak istediğinizde AzCopy’yi hızlı ve basit bir seçenek haline getirir. AzCopy de esneklik sağlar. Ağ arızalarını azaltmak için her hata otomatik olarak birkaç kez yeniden denenir. Ayrıca, başarısız veya iptal edilmiş bir iş, bir kerede kolayca taşıyabilmeniz için devam ettirilebilir veya yeniden başlatılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.