ASP.NET Uygulamaları için Azure App Service Migration Assistant

Haziran 2018’de Azure App Service Migration Assistant yayınlandı. Değerlendirme Aracı, müşterilerin harici olarak erişilebilir (HTTP) bir uç noktasını tarayarak bir sitenin Azure App Service’e taşınıp taşınamayacağını hızlı ve kolay bir şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Geçtiğimiz günlerde Azure App Service Migration Assistant’ın yeni sürümü yayınlandı. Yeni sürüm, ASP.Net sitelerini App Service’e hızlı ve kolay bir şekilde geçirerek müşterilerin ve iş ortaklarının değerlendirme aracı tarafından tanımlanan siteleri taşımasına yardımcı olur.

Azure App Service Migration Assistant , ASP.Net uygulamalarını şirket içinde buluta taşımak için ücretsiz, basit ve hızlı bir çözümle buluta yolculuğunuzu basitleştirmek için tasarlanmıştır. Hızlı bir şekilde şunları yapabilirsiniz:

  • Genel URL’yi tarayarak uygulamanızın taşıma için iyi bir aday olup olmadığını değerlendirin.
  • Taşıma işleminize başlamak için Taşıma Yardımcısı’nı indirin.
  • Hazırlık denetimlerini ve uygulamanızın yapılandırma ayarlarının genel değerlendirmesini yapmak için aracı kullanın, ardından araç veya uygulamanızı araç aracılığıyla Azure App Service’e geçirin.

Migration Assistant aracı, ayrıntılı bir değerlendirme yapan ve daha sonra size taşıma işleminde yol gösteren yerel bir aracıdır. Araç, hazırlık denetimlerinin yanı sıra web uygulamasının yapılandırma ayarlarının genel bir değerlendirmesini de yapar. Uygulama başarılı bir değerlendirme aldığında, araç Azure aboneliğinizle kimlik doğrulama işleminde size yol gösterecek ve ardından yeni taşınan sitenin diğer yapılandırma ayrıntılarıyla birlikte hedef hesap ve Uygulama Hizmeti planı hakkında bilgi vermenizi isteyecektir.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.